O nás

Rodinná společnost Vičické vinařství Mikulášek s.r.o. byla založena v roce 2012 Aloisem Mikuláškem a jeho syny Robertem a Jakubem. Vzniku firmy předcházel neočekávaný a rychlý sled událostí, na jehož konci bylo zakoupení vinohradu ve Vičicích. Přestěhovali jsme se z Karlových Varů na venkov a pro radost naší i našich zákazníků pěstujeme vinnou révu a vyrábíme kvalitní vína.

 

Aby výsledkem našich vinařských aktivit bylo víno dobré ve všech směrech, zajistili jsme si profesionální konzultace z oblasti vinařství a vinohradnictví přímo u odborníka z Valtic.

 

 Naše vinařství (sídlo firmy i veškeré zázemí) se nachází ve  Vičicích, obci s historií sahající až do roku 1556. Vinná réva se na okolním území pěstovala dle historických záznamů dokonce již od roku 1285.

Jedná se o vinařskou oblast Čechy, podoblast litoměřickou, vinařskou obec Březno, viniční trať Zámeckou.

První z našich vinic byla vysazena v roce 1988. Roku 2013 byla provedena výsadba na dalších 3 hektarech a postupně rozšiřujeme o dalších 10 ha vinic.

 Na vinohradech Vičického vinařství Mikulášek pěstujeme kvalitní odrůdy, které se hodí do našich poloh. Výrobu vína provádíme tradičním způsobem, se zaměřením na ekologii a zdraví, tedy bez zbytečných chemických přípravků a přísad. A pouze z vlastnoručně vypěstovaných hroznů. Nedovážíme nic odnikud. Jdeme těžší cestou a odměnou je nám výborný pocit z naší celoroční práce. Zakoupit hrozno je přeci jen jednodušší, ale vypěstovat vlastní, to je kumšt. Je naškodu, že se v této zemi nerozlišují vinařství podle toho, jestli produkují hrozno, nebo nakupují od vinohradníků, kteří jen pěstují na prodej. Zákazník si totiž myslí, že dřinu na vinohradě odvede každý vinař. Ptejte se na původ hroznů a jak byly ošetřovány ve vinici. Jak je vinař zpracoval a jak z nich vyrobil víno? Jestli k tomu potřeboval jen ty hrozny, nebo další přípravky, které do moštu nebo vína nasypal. Nebojte se na tyto otázky ptát. Váš vztah k vinařovi se buď prohloubí nebo naopak :) 

Více informací o naší rodinné vinici.

Robert a Jakub

Buďte první, kdo se dozví co se u nás děje.

Naši partneři: Cestovní kancelář REISTOUR, Znalec vín - encyklopedie

Aeto - výroba internetových stránek, aplikací s marketingovou podporou

region